USD32,20
EURO34,96
JPY0,206700
RUB0,357200
GBP41,10
EURO/USD1,08
BIST10.899,28
GR. ALTIN2.465,80
BTC69.551,79

Karpowership, Petrobras ile Amerika’da proje geliştirecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Karadeniz Holding Enerji Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, Karpowership ve Petrobras’ın imzaladığı anlaşma, Amerika kıtası genelinde enerji endüstrisinin talebini karşılamak ve arzı garanti altına almak için deniz üzerinde ve karada doğal gazın sıvılaştırılması, doğal gaz ve sıvı yakıt (LNG) depolanması ve yeniden gazlaştırılması programlarını içeriyor.

Karpowership, 2022’den bu yana Brezilya’nın Rio de Janeiro eyaletinde temiz ve kesintisiz elektrik üretiyor. Bu üretim ile Brezilya’nın enerji güvenliğini desteklerken, ülkenin sosyoekonomik gelişimine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

Dünyanın en hızlı hayata geçirilen LNG-to-Power projesi olma özelliğini taşıyan Brezilya’daki 560 megavat kapasiteli Powership projesine ek olarak, Karpowership’in ülkede iki güneş santrali bulunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karpowership Ticari Operasyonlar Grup Başkanı Zeynep Harezi Yılmaz, Petrobras ile yaptıkları iş birliğinin, Güney Amerika’daki yatırım merkezleri Brezilya’ya olan uzun vadeli taahhütlerini pekiştirdiğini belirterek, “Bu hem dünyanın en büyük enerji şirketlerinden biriyle yeni iş stratejileri üzerinde birlikte çalışmak hem de Brezilya toplumuna ve Amerika kıtasına sunduğumuz hizmetleri genişletebilmek için bir fırsat olacak” ifadesini kullandı.

Yılmaz, uluslararası ESG (Çevre, Toplum, Devlet) uygulamalarında en iyi örnekleri esas alarak, Brezilya’da denizcilik, yakıt ve enerji sektörlerinde yeni istihdam yaratmaya kararlı olduklarının da altını çizdi.

Şirket ayrıca, gelecek yıllarda yenilenebilir projelere ve yeşil teknoloji girişimlerine yeni yatırımlar yapmayı hedefliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hisseniz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!